Hostgator Güvenlik Önlemleri

Website: http://www.hostgator.com

Hostgator kullanıcıları için faydalı olacagını düşündüğüm bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Hostgator kullanıcısı iseniz aşagıda verdiğim yöntemleri kullanarak hacker lara karşı gerekli host güvenlik önlemlerini alabilirsiniz.

ilk olarak Cpanelinizden php.ini “quickconfig” e tıklayın “enable quick config” seçeneğine tıklayıp çıkan ayarlardan

safe_mode — on
expose_php — off
register_globals — off
magic_quotes_gpc — off
allow_url_fopen — off
allow_url_include — off

yapıp, sonra  ” disable_function ” kutucuğunuda alttaki kuralları tek satır olarak düzenleyip ekleyin

foreach, glob, openbasedir, posix_getpwuid, f_open, system,dl, array_compare, array_user_key_compare, passthru, cat, exec, popen, proc_close, proc_get_status, proc_nice, proc_open, escapeshellcmd, escapeshellarg, show_source, posix_mkfifo, ini_restore, mysql_list_dbs, get_current_user, getmyuid,pconnect, link, symlink, fin, passthruexec, fileread, shell_exec, pcntl_exec, ini_alter, parse_ini_file, leak, apache_child_terminate, chown, posix_kill, posix_setpgid, posix_setsid, posix_setuid, proc_terminate, syslog, fpassthru, execute, shell, curl_exec, chgrp, stream_select, passthru, socket_select, socket_create, socket_create_listen, socket_create_pair, socket_listen, socket_accept, socket_bind, socket_strerror, pcntl_fork, pcntl_signal, pcntl_waitpid, pcntl_wexitstatus, pcntl_wifexited, pcntl_wifsignaled, pcntl_wifstopped, pcntl_wstopsig, pcntl_wtermsig, openlog, apache_get_modules, apache_get_version, apache_getenv, apache_note, apache_setenv, virtual

Ayrıca benim önerim oradaki ayarlardan file_upload özelliğini kapatın çok upload işlemi yapmıyorsanız işiniz olduğunda açarsınız. Onun haricinde şifreniz kolay tahmin edilemeyecek zor bir şifreyse bilgisayarınıza virüs bulaşmadıysa scriptinizde açık yoksa mümkün değil her babayiğit hackleyemez sitenizi.Ayrıca yine cpanelinizden php configuration kısmından php sürümünüzü php 5 olarak ayarlarsanız daha az sorun yaşarsınız.
Not: Eğer scriptinizde video veya yazı çeken bir bot varsa ”allow_url_fopen” değerini geçici süre ”on” yapabilirsiniz. Joomla siteniz varsa ana dizinde bulunan php.ini dosyasını joomla sitenizin bulunduğu dizine kopyalayın sonra editleme işlemini yaparak safe_mode satırını bulup off yapabilirsiniz ancak disable_functions satırındaki birçok kural devre dışı kalacaktır.

Write a Comment

Commenter Gravatar

 

This site is not directly affiliated with Hostgator.com and is purely informational
Hostgator firmasından yani Hostgator dan host almak için hostgator indirim kuponu kullanmayı unutmayın.