Hostgator Baby Paketteki Siteyi Başka Hosta Taşımak

Kasım 24 0 Comments Category: Hostgator Sorunları

Hostgator2dan aldığınız Baby pakette bulunan siteleri başka bir hosta taşıma işlemini bu yazıda anlatacağım. Aslında çok karmaşık gibi görünsede aslında çok kolay bir işlemdir.

İlk önce komple hostgator’da bulunan tüm siteleri başka bir host firmasına taşıma işleminden bahsedeyim. Bunun en kolay yolu hostgator cpanel’deki Yedeklemeler (BACKUPS) linkine tıklıyoruz. Karşımıza alltaki resimde görülen ekran gelmekte…

 

Eğer sitenizi komple taşıyacaksanız “Download or Generate A Full Backup” linkine tıklayıp diğer host bilgilerinizi girip veya full backup ınızı alıp aktarabilirsiniz.

Ancak asıl soru; ya sadece baby paketin içinden 1 siteyi başka bir hosta taşıyacaksanız ne yapacağınız?
Bunun için
*ilk önce BABY PAKETİN olduğu FTP yi açıp o sitenin ftp dosyalarını bilgisayarınıza atın.
*Ondan sonra bu dosyaları yeni hostunuzu açtığınız hostun ftp sine gönderin.
*Bundan sonra yukardaki MYSQL veritabanlarında hangi siteyi taşıyacaksanız onu yükleyin bilgisayarınıza. O msql yedeği yeni aldığınız hostunuzun MYSQL veri tabanında “Gözat” kısmından seçip (yukardaki resimdeki görüntüde var) yükleyiniz. Şimdi bu aşamadan sonra sitenizi %80 taşıdık diyebiliriz.

Bundan sonra CPANEL deki MSQL Veritabanları alanına tıklayıp User ve Veritabanını oluşturun, birbirine bağlayın. Burada oluşturduğunuz bilgiler ile FTP nizdeki wp-config.php bilgileriniz aynı olmalı. Bunları ayarladıktan sonra artık siteniz çalışıyor olmalı…

Not: Siteyi yeni kurmuşsanız sitenizin DNS leri yönlenmiş olmalı.

Write a Comment

Commenter Gravatar

 

This site is not directly affiliated with Hostgator.com and is purely informational
Hostgator firmasından yani Hostgator dan host almak için hostgator indirim kuponu kullanmayı unutmayın.