En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Nisan 18 0 Comments Category: Hosting

Hosting almadan önce herkesin aklında bazı sorular oluyor, acaba hangisi iyi? hangi hosting daha az sorunsuz? hangi hosting daha ucuz? gibi. Son zamanlarda bu sorulara cevap vermek için siteler baya bir site açıldı. Ancak bunlardan en iyisi sanırım herkesin de bildiği eniyiyabancihosting.com sitesi.

Bu siteyi en iyi yapan en önemli faktör yabancı hosting hakkında bilgiler verirken bu bilgileri olumlu (+) ve olumsuz (-) yönleriyle anlatmaları. Özellikle her hosting için verilen değerlendirme çizelgesine bakarak ilk başta hosting firmaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

eniyiyabancihosting-cizelge

Her hosting firması için firmanın sunduğu hizmetlerin olduğu bir tabloda mevcut. Bu tablolarda sunulan hizmetler hakkında detaylı bir bilgide verilmiş. Bunun en önemli faydası yabancı bir hosting seçeceğinizde sunulan paketlerin ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlamadan paketi almanızı önlüyor. Özellikle ihtiyacınız dışında harcama yapmanızında önüne geçmiş oluyor. En iyi yabancı hosting firmaları
seçiminde bu konu çok önemli. Bazı firmalar sadece çok küçük bir özellik farkı için fiyatları arttırıyor.

eniyiyabancihosting-paketer

Bunun yanısıra hosting paketlerini seçerken paket özelliklerinin farkınıda detaylı olarak size anlatan bir bölüm ile karşılaşacaksınız. Bu bölümü iyi inceleyerek seçtiğiniz yabancı hosting paketinin detaylı özelliklerini öğrenebileceksiniz. Özellikle kırmızı olarak o yabancı hosting paketinde OLMAYAN özellikler eklenmiştir. Böylece kafanız karışmadan size uygun en iyi paketi alabileceksiniz.

eniyiyabancihosting-paketer-ozellikleri

Bu gibi özelliklerin yanında;

  • Uptime oranları,
  • Forumlardan toplanmış müşteri yorumları
  • Site açılış hızlarının kıyaslanması
  • İndirim kuponlarının site içerisinde bulunması en iyi hosting’i seçerken size yardımcı olacaktır.

Uptime Oranının yabancı hosting seçimindeki önemi:
Yabancı host firmalarında sunucular yurt dışında olduğundan serverların açık kalma oranları çok değişkendir. Bu değişkenlik firmadan firmaya göre değişir. Bazı firmalar bu oranı %95 bazıları %99 vermektedir. Hiç bir hirma %100 bir oran vermeyecektir. Bu nedenle %99 oran veren bir firmayı seçmek sizin için yeterli olacaktır. Bu oranın ölçümünü host firması kendisi yapıyor gibi görünsede aslında bu ölçümler yapan firmalar mevcut. eniyiyabacihosting.com sitesi bu firmalardan alınan sonuçlara göre en iyi hosting firmasını sıralıyor.

Uptime oranı ne kadar yüksek ise google.com sitenizi o kadar sever, google severse site yükselir ve ziyaretçi sayınız artar.

Sayfa açılış hızının hosting seçimindeki önemi:
Sayfa açılış hızları yabancı host firmalarında biraz daha uzun olmasına rağmen, bazı yerli firmalara göre kat ve kat iyidir. Sayfa açılış hızı siteye gelen müşterileri sitede uzun tutmak için önemlidir. Geç açılan hatta açılmayan bir sitede kimse uzun süre vakit geçirmek istemez tabi ki. Sizin yapmanız gereken siteniz için gerekli optimizasyon çalışmalarınızı yapmanız aksi takdirde bırakın bir paylaşımlı (shared) hosting paketini sunucu (dedicated) bile alsanız iyi bir optimizasyon yapılmamış bir site ne yazık ki geç açılmaya mahkumdur. Buda tabi ki google amcanın hiç hoşuna gitmeyen bir özellik.

Müşteri için online destek şart mı?
Eğer sorunsuz bir host hizmeti istiyorsanız online destek olmazsa olmazlardan diyebiliriz. Sonuçta hosting barınma hizmetini veren şeylerde bilgisayarlar. Nasıl evde kullandığınız bilgisayarlar hata veriyorsa onlarda hata verebiliyorlar. Bu durumlarda hemen sorunu o anda çözmek için online bir desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Online destek veren bir firma ile çalışmak sizin için daha iyi olabilir.

Yukardaki saydığımız önemli konularda en iyi hizmeti veren bu site tarafında da hostgator saçilmiştir. Özellikle hostgator’un sağladığı online destek, yüksek uptime oranı ve uygun fiyat onu en iyi yabancı hosting alanında 1. sıraya yerleştiriyor. Hostgator nasıl konusunda firma ile ilgili bir çok bilgiye de ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Write a Comment

Commenter Gravatar

 

This site is not directly affiliated with Hostgator.com and is purely informational
Hostgator firmasından yani Hostgator dan host almak için hostgator indirim kuponu kullanmayı unutmayın.